بازاریابی شبکه ای

پایگاه جامع نقد و بررسی شرکتهای بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای

پایگاه جامع نقد و بررسی شرکتهای بازاریابی شبکه ای

کلمات کلیدی

اسامی شرکت های هرمی

شرکت های هرمی چیست

شرکت های هرمی دارای مجوز

شرکت های هرمی بیز

بهترین شرکت بازاریابی شبکه ای در ایران

شرکت های هرمی مجاز

شرکت های هرمی گلد کوئست

رتبه بندی شرکت های بازاریابی شبکه ای در ایران

شرکت های هرمی پنبه ریز

شرکت های هرمی در ایران

بازاریابی شبکه ای بیز

بازاریابی شبکه ای بادران

نظر مکارم شیرازی در مورد بازاریابی شبکه ای

سایت رسمی مقام معظم رهبری

کلاهبرداری شرکت بیز

حکم شرعی بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای وزارت صنعت

بازاریابی شبکه ای تکسو

بازاریابی شبکه ای پنبه ریز

آیا بازاریابی شبکه ای قانونی است؟

نظر شورای نگهبان در مورد بازاریابی شبکه ای

قانون بازاریابی شبکه ای در مجلس

رشته تحصیلی بازاریابی شبکه ای

رشته بازاریابی شبکه ای در فنی حرفه ای

رشته بازاریابی شبکه ای در دانشگاه های ایران

بازاریابی شبکه ای فنی و حرفه ای

بازاریابی شبکه ای در سازمان فنی حرفه ای

بادران

دانلود کتاب فقه و بازاریابی چند سطحی + pdf

بازاریابی شبکه ای چیست

کدام ضرر؟

جمعه, ۱۰ دی ۱۳۹۵، ۰۹:۰۲ ب.ظیکی از ویژگیهای شرکتهای هرمی، تغییر شکل ظاهری میباشد.
شرکتهای هرمی، به دلیل ضربه به نظام اقتصادی کشورها، تقریباً در تمام دنیا ممنوع میباشد. این ممنوعیت در ایران با حرمت شرعی نیز همراه شده است. بنابراین بدیهی است که پس از برملا شدن ترفند و راز آنان، این شرکتها تغییر شکل داده و به شکلی دیگر خود را موجّه جلوه میدهند. این چیزی است که در خاطره تاریخ به جا مانده است(نک: فقه و بازاریابی چندسطحی).
برای مثال، این شرکتها گاهی با عرضه فرم، گاهی با فروش سکه خاصّ، گاهی با سرمایه گذاری و... بروز و فعالیت کرده اند. هم اکنون نیز، برخی از این شرکتها در قالب بازاریابی شبکه ای به فعالیت خود ادامه میدهند و با سوء استفاده اسم آن، سعی در پنهان کردن خود دارند.
اما حکایت ضرر 90% از افراد، همچنان باقیست!
این ظاهر قضیه است که شما در بازاریابی شبکه ای (با ماهیت هرمی)، هیچ سرمایه ای را صرف نکرده و در قبال هر پولی که به حساب شرکت واریز مینمائید، کالایی را دریافت میکنید. این شرکتها، بر فرض منصفانه بودن قیمت این کالاها اشکالی ندارند. اما اشکال کار، در جای دیگر خود را پنهان ساخته است.
شایان ذکر است که غیر از وجود واسطه ها، که اشکال اساسی همه شرکتهای هرمی(اعم از این که این نام را برای خود انتخاب کرده باشند یا نه) است، بحث ما اکنون در اثبات متضرر شدن 90% از افراد است.
در اسلام، مال مسلمان، به منزله خون اوست و هرکس به مال مسلمانی دست درازی کند، گویا جان او را در معرض خطر قرار داده است. از طرف دیگر، اسلام برای عمل و تلاش مسلمان هم حرمت قائل شده و آن را مانند مال او محترم میشمارد. مثلاً کسی حق ندارد به کارگری که قرار بوده که یک دیوار بچیند، چون فقط نصف دیوار را چیده است، هیچ مقدار از پول عمل او را ندهد. او به اندازه پیدن نصف دیوار زحمت کشیده و به همان اندازه، مستحقّ دریافت اجرت خود میباشد.
90% از افراد، در این شیوه جدید از فعالیت شرکتهای هرمی(شرکت هرمی با سرپوش بازاریابی شبکه ای)، مال خود را از دست نمیدهند. آنان وقت، تلاش و عمل خود را از دست میدهند. افراد پایین هرم، به امید صعود به پله های بالاتر و رسیدن به درآمد چند ده میلیونی، به تلاش فراوان و صرف وقت بسیار زیاد همّت میگمارند. این در حالی است که 10% رأس هرم، در درآمد خود کاملاً وابسته به فعالیت افراد پایین دست میباشند. درواقع هزینه تلاش 90% ناکام این قصه تلخ، به جیب آن 10% قله هرم میرود. هر فرد نیز تلاش میکند تا روزی خود را به آن سطح برساند، غافل از این که 90% از افراد، محکوم به شکست میباشند.
تلاش و وقتی که هرگز به ثمر نمی نشیند. البته حتی اگر به ثمر هم بنشیند، این حاصل تلاش خودش نیست! تلاش او به جیب دیگران رفت و اکنون این فرد خوش شانس، دوباره از حاصل تلاش و عمل دیگران ارتزاق میکند.
  • .

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی